چهارشنبه, ۱۵ تیر , ۱۴۰۱ ساعت: 10:53
خانه سیاسی تشدید اقدامات کنترلی در مرزها برای امنیت اربعین ۱۴۰۱
تشدید اقدامات کنترلی در مرزها برای امنیت اربعین ۱۴۰۱
مجموعه: 
سیاسی
تاریخ انتشار: 14 ژوئن 2022

فرمانده مرزبانی فراجا از تشدید اقدامات کنترلی در مرزها برای امنیت اربعین ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: پیش بینی می شود بین ۴ تا ۵ میلیون زائر اربعین از مرزهای کشور تردد کنند.

سردار احمدعلی گودرزی در هشتمین نشست مرزی فرماندهان مرزبانی ایران و عراق در مرز مهران اظهار داشت: اربعین امام حسین (ع) یک انقلاب مردمی برای تحقق عدالت بود که در دنیا مانندی ندارد.

فرمانده مرزبانی فراجا گفت: مراودات مرزبانی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق در عالی‌ترین سطح ممکن در سال‌های اخیر قرار داشته است.

وی گفت: پیشنهاد می‌کنیم با همتای عراقی در مردادماه ۴۹ روز مانده به اربعین نشست دیگری برای تسهیل در تردد زائران برگزار شود.

سردار گودرزی اضافه کرد: تشکیل این نشست‌ها بین نیروهای ایرانی و عراقی موجب خشنودی دو ملت و تسهیل در رفت و آمد زائران می‌شود که این در نوع خود یک توفیق الهی است و دشمنان از این نشست‌های صمیمانه و برادرانه بسیار ابراز نگرانی می‌کنند.

فرمانده مرزبانی فراجا تاکید کرد: بر اساس پیش بینی‌ها بین چهار تا پنج میلیون نفر از ایران و کشورهای مسلمان در ایام اربعین امسال به عتبات عالیات مشرف می‌شوند که این مهم نیازمند هماهنگی و هم افزایی بیشتر ۲ طرف است.

سردار گودرزی خواستار تشدید اقدامات کنترلی در حاشیه مرزها برای امنیت بیشتر، فعال بودن مرز به صورت شبانه روزی و باز شدن مرز خسروی برای کمتر شدن حجم تردد زائران از مرز مهران شد.

وی، در خصوص افرادی که غیرمجاز وارد کشور عراق می‌شوند، نیز گفت: این افراد با هماهنگی به ما برگردانده شوند و امدادرسانی از حیث خودروهای جابجایی و امدادرسانی به زائران بسیار مهم است./مهر

جدیدترین مطالب