یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ساعت: 21:28
خانه اخبار مازندران امام جمعه نور: تصمیمات ستاد ملی کرونا در خصوص تعطیلی مساجد از تحمل ما خارج است
امام جمعه نور: تصمیمات ستاد ملی کرونا در خصوص تعطیلی مساجد از تحمل ما خارج است
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 8 آوریل 2021

امام جمعه شهرستان نور در گردهمایی هیات امنای مساجد و هیئات مذهبی؛ مسجد را پایگاهی نورانی و مایه وحدت، همدلی ، آموزش علم حقیقی و صفای درونی برشمرد و افزود : اوج عشق به خدا در عبادت و  اوج عبادت در نماز خود را نشان می دهد که تمام این برکات در کانون گرم مسجد اتفاق می افتد.
وی افزود: مسجد بهترین جایگاه اهل  صدق و ایمان و بهترین و بالاترین بقاع است که از نورانیت آن اهل آسمان بهره مند می شوند.
حجت الاسلام قنبرعلی احمدی اضافه کرد: مساجد ، پرورشگاه عبودیت ، عبادت و بندگی انسانها هستند و رفت و آمد مومنین و متدینین به مسجد از شوق و عشق به خداست به همین  سبب هیچگاه نباید تعطیل  شوند .
وی با انتقاد از برنامه ریزی های نادرست در خصوص مدیریت مساجد گفت: مسجد یک قرارگاه است که در آن تصمیم گیری و تصمیم سازی های مهم  برای رفع مشکلات مختلف و یا دستگیری از نیازمندان  و ..  صورت  می گیرد ولی ستاد ملی مبارزه با کرونا در یکسال و نیم اخیر در خصوص مساجد تصمیمات ناصوابی گرفته است و بعضا شاهد بودیم که درب برخی مساجد در طول این مدت کاملا بسته و تعطیل هستند.
حجت الاسلام احمدی همچنین  گفت: در ایام  تعطیلات نوروزی تضاد برنامه های ستاد ملی کرونا را  دیدیم که با باز کردن جاده ها ، مسافران  زیادی به  استان سرازیر شدند و کرونای انگلیسی را  گسترش دادند و حال که با این تصمیم اشتباه آمار ابتلاها و فوتی بالا رفته، اقدام به بستن مساجد و تعطیلی برنامه های دینی در  آستانه ماه مبارک  رمضان ، ماه میهمانی خدا می نمایند که این از تحمل ما و همه مومنین خارج است و شاید هم برنامه ای در کار باشد تا عمداً تریبون های مساجد را تعطیل کنند.
این مسئول خاطرنشان کرد: تصمیماتی که در برهه های حساس گرفته می شود باید عاقلانه ، مدبرانه و همه جانبه باشد و اکنون که به ماه مبارک رمضان نزدیک می شویم باید تصمیم درستی درخصوص چگونگی فعالیت این جایگاه عبادی و معرفتی اخذ  شود؛ چرا که در ایام محرم نیز با  رعایت تمام  شیوه نامه بهداشتی ستاد کرونا  در مساجد و مصلی و نیز نظارت شبکه  بهداشت ، گزارشی از ابتلا به کرونا نداشتیم.
امام جمعه نور تاکید کرد : ما قائل به رعایت شیوه نامه های بهداشتی هستیم و جایگاه عبادی مساجد را نیز حفظ خواهیم کرد همچنان که برخی شهرهای همجوار، زیر بار تعطیلی مساجد نرفتند .
وی تصریح کرد: امام جماعت، هیئت امنا، پایگاه مقاومت بسیج، کانون های فرهنگی و خادم مسجد از عناصر اصلی مسجد محسوب می شوند که جایگاه و رسالت هم شان با جایگاه و رسالت پیامبران دارند .
وی نماز ، بخصوص نماز جماعت را پیشانی مسجد برشمرد و اضافه کرد: هیئت امنا، مسئولین پایگاههای مقاومت و کانونهای فرهنگی که مساجد را برای انجام اعمال عبادی و دینی مهیا می کنند باید مسجدی باشند و حضورشان در مسجد، نمازها و برنامه ها پررنگ باشد ، همچنین از محبوبیت و اعتماد مردمی برخوردار باشند
این مسئول همچنین ، رافت و مهربانی، صبوری, رعایت حلال و حرام، روحیه انقلابی و مدیریت جهادی را از دیگر ویژگی های هیئت امنا برشمرد .
حجت الاسلام احمدی گفت: همچنین باید التزام به ولایت فقیه داشته ، در برابر گناه مراقبت نماید و معتقد به کار فرهنگی در مسجد باشد تا جوانان و نوجوانان را به مسجد جذب نمایند و همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند در گام دوم انقلاب کار و مدیریت ها را به جوانان بسپارند.
این مسئول همچنین با توجه به در پیش بودن انتخابات با تاکید بر نظارت بر مساجد خاطرنشان کرد: مسجد باید فراجناحی باشد و سلیقه ای و قبیله ای عمل نکند و تریبون به همه کاندیدا داده شود.

 

جدیدترین مطالب