خانه اخبار مازندران ثبت نخستین وقف برای زوج‌های نابارور در مازندران
ثبت نخستین وقف برای زوج‌های نابارور در مازندران
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 6 آوریل 2021

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: واقف خیراندیش حاج امام‌علی براری عرصه و اعیان یک باب منزل مسکونی و مغازه خود به ارزش ۱۵ میلیارد ریال را برای  کمک هزینه درمانی زوج‌های نابارور در روستای خطیرکلا قائمشهر وقف کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی در گفت‌وگویی از ثبت یک وقف جدید در شهرستان قائمشهر خبر داد و اظهار کرد: واقف خیراندیش حاج امام علی براری عرصه و اعیان یک باب منزل مسکونی و مغازه خود را در روستای خطیرکلا وقف کرد.

وی مساحت این موقوفه را ۳۶۹ مترمربع اعلام کرد و افزود: ارزش این وقف جدید ۱۵میلیارد ریال است که یکی از وقف‌های شاخص شهرستان در ساری جاری به شمار می رود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران بیان کرد: واقف خیراندیش این ساختمان و مغازه را با نیت کمک هزینه درمانی زوج های نابارور، مراسمات ملی و مذهبی، کمک به فقرا و طلاب نیازمند وقف کرده است.

حیدری عنوان کرد: وقف برای کمک هزینه درمانی روزج های نابارور یکی از نیات جدید به شمار می‌رود که برای نخستین بار در مازندران به وقع پیوسته است.

وی ضمن قدردانی از این واقف خیراندیش، توجه به وقف متناسب با نیازهای روز جامعه را اقدامی بزرگ در پیشبرد اهداف متعالی جامعه اسلامی و رفع مشکلات در زمینه های مختلف دانست.

گفتنی است، طی سال جاری حدود ۱۰۰ وقف جدید در مازندران ثبت شده که دارای نیت‌های مختلف فرهنگی، مذهبی، اجتماعی، آموزشی و درمانی است./ایسنا

جدیدترین مطالب