افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 11:49
خانه سیاسی خانواده شهید آل‌هاشم ۱۰ زندانی غیر عمد مالی را آزاد کرد
خانواده شهید آل‌هاشم ۱۰ زندانی غیر عمد مالی را آزاد کرد
مجموعه: 
سیاسی
تاریخ انتشار: 10 تیر 1403

پدر و خانواده شهید آیت‌الله سیدمحمدعلی آل‌هاشم، امام جمعه محبوب تبریز، با اهدای هزینه‌های مراسم یابود این شهید والامقام، منجر به آزادی ۱۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد مالی شدند.

سیدمحمدمهدی آل هاشم، فرزند شهید آیت‌الله آل‌هاشم به تأکید پدر شهید خود مبنی‌بر اختصاص هزینه‌های اضافی مراسم‌های ترحیم و یابود به امورات خیر و خداپسندانه اشاره کرد و گفت: از تأکیدات ایشان، ترویج فرهنگ خیر و جلوگیری از هزینه‌های غیرضروری بود.

وی افزود: در راستای عمل به راه و روش ایشان، تصمیم خانواده بر این شد تا با حذف تشریفات، سرپرستان خانواده‌های زندانیان به کانون گرم خانواده‌‌شان بازگشته و دعای خیر خود را نثار روح آن شهید عزیز کنند.

سیدمحمدمهدی آل‌هاشم اظهار کرد: هدف ما از این اقدام، شادی روح پدر با مشارکت در آزادی زندانیان جرایم مالی بود که بنابر تأکید ایشان، به سیرهٔ علوی و صدقه جاریه عمل کنیم تا به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

وی به جایگاه و ارزش بالای معنوی این کار خداپسندانه اشاره کرد و گفت: به تأکید پدر، باید دست زندانیان جرایم غیرعمد مالی را در این شرایط سخت گرفت چراکه زندانیان جرایم غیرعمد مالی به‌طور ناخواسته پشت میله‌های زندان قرار گرفته‌اند و این اتفاق ممکن است برای همه پیش بیاید.

فرزند شهید آل‌هاشم با اشاره به این‌که با این کار به نیت‌های خیر آن شهید، جامه عمل پوشانده‌اند، گفت: خانواده‌هایی که عزیزی را از دست می‌دهند، با آزاد کردن افراد گرفتار و دربند، علاوه بر این‌که خانواده‌ای را شاد می‌کنند، رضایت خدا و دعای خیر بندگان را نیز در حق مرحومان جلب می‌کنند.

وی با قدردانی از مسئولان ستاد دیه استان و خیران بزرگوار این ستاد گفت: سال‌هاست به ابتکار مسئولان ستاد دیه آذربایجان‌شرقی، طرح اهدای هزینه‌های مجالس ترحیم، عزاداری، گل، بنر و ولیمه به منظور آزادی زندانیان جرایم غیرعمد اجرا می‌شود.

جدیدترین مطالب