افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 20:54
خانه اخبار مازندران خسارت اولیه ۲۰۰ میلیارد تومانی سیلاب در نور
خسارت اولیه ۲۰۰ میلیارد تومانی سیلاب در نور
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 27 آبان 1402

فرماندار نور برآورد اولیه خسارت سیلاب روز گذشته را در شهرستان حدود ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

بیژن پولادی در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: وقوع سیل ویرانگر عصر روز گذشته سبب آب گرفتگی شدید رودخانه‌های حاجی ماهرود، سلیاکتی، لاویج رود، ناپلارود و انگتارود شد.

وی اضافه کرد: بیشترین حادثه در مسیر رودخانه حاجی ماهرود و سد الیمالات بوده که ۴ خودرو در سیل گرفتار شدند.

پولادی افزود: با پیش بینی‌های انجام شده و هشدارهای از پیش داده شده سرنشینان ۳ خودرو نجات یافتند اما متأسفانه سرنشینان یک دستگاه پیکان (مادر و فرزند ۱۶ ساله‌اش) که بومی منطقه نیز بودند را آب با خود برد و حوالی ساعت ۱ بامداد لاشه خودرو زیر پل ایزخورده و پیکر مادر نیز صبح امروز در روستای گنجیاب پیدا شد و جستجوی ۱۰ گروه امدادی، نیروهای مردمی و بسیج برای یافتن پیکر این پسر نوجوان ادامه دارد.

این مسئول همچنین از تخریب کامل پل روستای آرویج کلاً، تخریب پل موقت روستای میرنا و تخریب پل بین دو رودخانه در مسیر الیمالات خبر داد و افزود: در چمستان سیل سبب مسدود شدن راه روستای شیرکلا و سختی در تردد شد، همچنین مسیر جاده لاویج و گلندرود که به علت رانشی بودن و ریزش سنگ مسدود شده بود با تلاش نیروهای راهداری این مسیرها بازگشایی گردید.

وی خسارات وارد شده از این سیل را طبق برآوردهای اولیه بالای ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: ارزیابی دقیق‌تر از میزان خسارات وارده نیز در حال انجام است.

فرماندار نور خاطرنشان کرد: وضعیت در شهرستان به ثبات رسیده و دغدغه اصلی مان یافتن پیکر این نوجوان است که از آلام این خانواده داغدار بکاهیم.

جدیدترین مطالب