چهارشنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۱ ساعت: 13:27
خانه اخبار مازندران دشت نور برند ملی گردشگری / افتتاح فاز دوم مجموعه بزرگ تفریحی، توریستی و گردشگری دشت نور
دشت نور برند ملی گردشگری / افتتاح فاز دوم مجموعه بزرگ تفریحی، توریستی و گردشگری دشت نور
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 2 اکتبر 2022

با حضور مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران و مدیران شهرستانی فاز دوم مجموعه گردشگری تفریحی دشت نور و استخر روباز این مجموعه افتتاح و به بهره برداری رسید

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران در آئین افتتاح  فاز دوم مجموعه گردشگری تفریحی دشت نور در سخنانی اظهار کرد: با توجه به ظرفیتهای بالقوه و ارزشمند همچون سواحل زیبا و مناطق جنگلی پهناور که در شهرستان نور وجود دارد ، میزان تاسیسات اقامتگاهی و رفاهی که فقط ۱۲ اقامتگاهست ، در خور شان این شهرستان نیست.
وی با تاکید  بر ارتقا و توسعه اقامتگاههای بومگردی و تقویت  زیرساختهای تفریحی به عنوان اولویت اصلی برنامه‌ی سازمان گردشگری در روستاها گفت: در مجموع در شهرستان نور با وجود ظرفیت  بالای روستاها تنها ۶ اقامتگاه بومگردی وجود دارد که آمار بسیار پایینی است و باید طوری برنامه ریزی و اقدام کنیم که در هر روستا شش اقامتگاه وجود داشته باشد.
صادق برزگر با خرسندی از ایجاد مجموعه‌ی زیبا ، به‌روز و منحصر به فرد گردشگری و  تفریحی دشت نور و با  قدردانی از همت ،همیّت و تلاش برادران کبیری تصریح کرد:این مجموعه می تواند در حوزه گردشگری نه تنها در سطح شهرستان بلکه در سطح استان و عرصه ملی یک برند محسوب شود و با توجه به  زیرساختهای اقامتی ایجاد شده ، پایلوت و مرکز گردشگری سلامت باشد.
این مسئول تعداد مسافرانی که از ابتدای سال تا پایان شهریورماه در استان مازندران اقامت شبانه داشتند را حدود ۸۰ میلیون نفر عنوان کرد و افزود: با توجه به  زیرساختهای موجود در سطح استان و حضور این میزان گردشگر، هنوز تناسب رعایت نشده و فاصله زیادی با آن داریم.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران خاطرنشان کرد: بواسطه وجود امثال برادران کبیری که اقدامات ارزشمند در حوزه گردشگری در استان رقم می زنند ، به خود می بالیم و حالمان خوب می شود و امیدواریم تعداد افراد اینچنینی در هر شهرستان بیشتر شود .
وی در پایان از مدیران شهرستان ک این انگیزه و امنیت روانی را برای بسط و گسترش مجموعه تفریحی گردشگری دشت نور  بوجود آوردند، قدردانی کرد.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نور نیز در این آئین با تقدیر از حضور مسئولان و همچنین همت و تلاش برادران کبیری برای احداث و بهره برداری از مجموعه وسیع دشت نور گفت : فاز اول مجموعه ۳۵ هکتاری دشت نور با کاربری ۲۰ هزارمترمربع و تراکم ۲۰۰ هزار مترمربع در سال ۱۳۹۴ افتتاح شد و اکنون در مهر ۱۴۰۱ شاهد افتتاح فاز دوم ان می باشیم.
وی افزود: برج ۱۲ طبقه‌ی ۶۵ واحدی این مجموعه نیز احداث شد که ۶۴ واحد به  بهره برداری رسیده است.
سالاریان همچنین با اشاره به افتتاح استخر روباز این مجموعه گفت: زمین استخر ۵ هزار مترمربع ، بنای استخر بیش از هزارمتر ، محیط اداری ، رختکن و دوش و فضای بازی نیز حدود ۸۰۰ مترمربع می باشد که با هزینه ای بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال تماماً از بخش خصوصی و بدون دریافت هیچگونه تسهیلات احداث گردید.  
این مسئول در ادامه گفت : مجموعه استخر دشت نور برای ۱۵ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد کرده است که با ۸۴ نیروی کار که پیشتر در این مجموعه مشغول به کار شده اند ، اکنون ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۳۵۰ نفر نیز در حوزه عمرانی ، مجموعاً ۴۵۰ نفر مشغول به کارند .
وی با تحسین و قدردانی از سیاست کاری برادران کبیری مبنی بر به کارگیری نیروهای بومی در این مجموعه گفت: اکثر افراد به کارگرفته شده بومی و از همین  شهرستان هستند و در صورت نبودن نیروی متخصص از نیروهای شهرستان های همجوار یا تهران استفاده خواهد شد.

 

سیروس کبیری مالک مجموعه تفریحی گردشگری دشت نور در حاشیه این آئین در مصاحبه با خبرنگار ما با قدردانی از حضور مسئولین استان و شهرستان در افتتاح فاز دوم مجموعه گردشگری دشت نور گفت: استخر مجموعه دشت نور ، یکی از بهترین استخرهای روباز چهارفصل کشور و قابل رقابت با مجموعه های مشابه در دبی و ترکیه می باشد و پس از بهره برداری کامل از خیلی از کشورهای اروپایی نیز برتر خواهد بود.
وی اضافه کرد : نوید اتفاقات خوب را در آینده ای نزدیک خواهیم داد و سعی بر آن داریم تا با ایجاد کیش کوچک در شمال کشور با جزیره ای در جنوب کشور رقابت کنیم.

جدیدترین مطالب