سه شنبه, ۸ فروردین , ۱۴۰۲ ساعت: 12:25
خانه اخبار مازندران رقابت بیش از ۱۳۰۰ کنکوری در شهرستان نور
رقابت بیش از ۱۳۰۰ کنکوری در شهرستان نور
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 30 دی 1401

نوبت اول کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ همزمان با سراسر کشور در روزهای پنجشنبه ۲۹ دی و جمعه ۳۰ دی ۱۴۰۱ در شهرستان نور برگزار شد.

از سال ۱۳۴۷ تاکنون که کنکور برگزار شده ۵۴ سال تجربه برگزاری آزمون نشان داده است که این غول بزرگ همچنان مهمان خانه‌های داوطلبان ورود به دانشگاه‌ها است و تغییرات تنها در جهت تغییر شکل سنجش و پذیرش دانشجو قرار گرفته و ساختار پذیرش دانشجو همچنان در گرو جلسه‌ای چند ساعته است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان نور در گفتگو با خبرنگار حرف راست گفت: نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ در شهرستان نور همزمان با سراسر کشور از صبح پنج‌شنبه ۲۹ دی ماه آغاز شده و داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی برای شرکت در این ماراتن نفس‌گیر رقابت خود را آغاز کردند.
وی افزود: همچنین آزمون داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی در عصر پنج‌شنبه ۲۹ دی ماه، داوطلبان گروه‌های علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح امروز جمعه ۳۰ دی ماه و داوطلبان گروه هنر در عصر جمعه در دانشگاه علامه محدث نوری برگزار شد.
حسن ولی پور تصریح کرد: در شهرستان نور بیش از ۱۳۰۰ داوطلب در پنج گروه آزمایشی ثبت نام کردند که از این تعداد ۷۹۰ نفر را داوطلب زن و ۵۱۲ نفر را داوطلب مرد تشکیل داده است.همچنین تعداد داوطلب معلول در گروه آزمایشی علوم تجربی یک نفر و در گروه آزمایشی علوم انسانی دو نفر بوده است.
این مسئول در ادامه خاطرنشان کرد:مصوبه جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی که در تیرماه سال ۱۴۰۱ ابلاغ شد چند تغییر را برای اولین بار در کنکور ایجاد کرده است؛چهار تغییر مهم در کنکور ۱۴۰۲ «حذف دروس عمومی»، «تاثیر قطعی سوابق تحصیلی»، «حذف زیرگروه ها» و «برگزاری دو بار در سال» که از امسال اجرایی شد.

 

خبرنگار:سیده سعیده حسینی

جدیدترین مطالب