افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 14:52
خانه اخبار مازندران ششمین اشکواره ملی حسینی به میزبانی شهر ایزدشهر برگزار می شود
ششمین اشکواره ملی حسینی به میزبانی شهر ایزدشهر برگزار می شود
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 23 شهریور 1402

ششمین اشکواره حسینی در بخش تئاتر خیابانی امسال برای نخستین بار بصورت ملی در شهرستان نور به میزبانی شهر ایزدشهر برگزار می شود

عکاس و خبرنگار: سیده سعیده حسینی

دبیر بخش ملی تئاتر خیابانی ششمین اشکواره حسینی از برگزاری ششمین همایش فرهنگی هنری اشکواره حسینی بخش ملی تئاتر خیابانی در 26 و 27 شهریور با نمایش 7 اثر در محوطه امامزاده قاسم ایزدشهر خبر داد.
وی اضافه کرد: 23 اثر از سراسر کشور به این اشکواره ارسال شد که پس از بازبینی هیئت داوران 7 اثر به بخش نهایی اشکواره حسینی در بخش ملی تئاتر خیابانی راه پیدا کردند که از این تعداد 5 اثر از استان مازندران ( شهرستان قائمشهر 2 اثر ، محمودآباد یک اثر، نور و نوشهر نیز هر کدام یک اثر) یک اثر از استان خوزستان و یک اثر هم از استان همدان منتخب حضور در این اشکواره شدند.
مهدی نصرالله زاده تصریح کرد : سه اثر در روز یکشنبه 26 شهریور ،  4 اثر در روز دوشنبه 27 شهریور در ایزدشهر به نمایش در می آید و 6 اثر نیز در روز اختتامیه در دانشگاه شمال آمل در بخشهای دیگر اجرا می گردد .
وی موضوعات آثار ارسال شده را  شامل فرهنگ عاشورا و امام حسین ، دفاع مقدس ، شهدای مدافع حریم و حرم و سبک زندگی ایرانی و اسلامی و موضوعات آزاد شامل محیط زیست و … عنوان کرد .
نصرالله زاده خاطرنشان کرد: آثار در دو بخش رقابتی و پیشکسوتان داوری می شود و نشان ملی فرهنگی شهید علی جمشیدی(شهید مدافع حرم شهرستان نور) اهدا خواهد شد.

رئیس شورای شهر ایزدشهر نیز در در مصاحبه با خبرنگاران گفت: افتخار بزرگی برای شهر ایزدشهر است که این رویداد فرهنگی هنری در قالب ششمین اشکواره حسینی بخش ملی تئاتر خیابانی با همت جوان خوش آتیه شهر ایزدشهر آقای نصرالله زاده برگزار می شود .
حسین غلامی با اعلام آمادگی و حمایت شورای شهر و شهرداری ایزدشهر از برنامه های فرهنگی و فعالان این عرصه افزود: برگزاری این اشکواره  فرصت مغتنمی ست که جوانان با مسائلی نظیر  فرهنگ عاشورایی و دفاع مقدس بیشتر آشنا شوند .

جدیدترین مطالب