افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 17:48
خانه اخبار مازندران اقتصادی وزیر جهادکشاورزی: شهرک های گلخانه ای محور توسعه کشاورزی در استان هستند
وزیر جهادکشاورزی: شهرک های گلخانه ای محور توسعه کشاورزی در استان هستند
مجموعه: 
اخبار مازندران اقتصادی
تاریخ انتشار: 27 اردیبهشت 1403

محمدعلی نیکبخت وزیر جهادکشاورزی، مدیرکل جهادکشاورزی، فرماندارشهرستان نور، نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی و نماینده منتخب ،ائمه جمعه، بخشداران چمستان و نور و سایر مسئولین استانی و شهرستانی از شهرک گلخانه‌ای دارکلا، مجتمع گلخانه ای همیشک چمستان بازدید کردند.

مدیرمسئول: هادی جوزن

به گزارش حرف راست؛ محمدعلی نیکبخت صبح امروز در دومین سفر هیات دولت به استان مازندران با حضور در شهرستان نور بهمراه مسئولان شهرستان ضمن بازدید از طرح گلخانه ای همیشک در دارکلای چمستان عنوان کرد: احداث شهرک های گلخانه ای محور توسعه شهرستان نور و استان مازندران هستند.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه خاطرنشان کرد: حمايت از طرح‌های گلخانه‌ای مهمترین برنامه اقتصادی دولت در بخش کشاورزی است و شهرک گلخانه‌ای می‌تواند علاوه بر تأمین محصولات مورد نیاز مردم، در جذب گردشگر نیز نقش به سزایی ایفا کند.

نیکبخت در ادامه افزود: ایجاد شهرک های گلخانه ای، گامی مثبت در راستای اهداف رشد تولید است و باید حمایت های لازم در این زمینه صورت گیرد.

کارآفرین موفق شهرستان نور عنوان کرد: اگر حمایت های لازم صورت بگیرد هم افزایش تولید خواهیم داشت و اشتغالزایی بیشتر برای مردم منطقه.

گفتنی است گلخانه همیشک توسط مهندس ابراهیمی که از جوانان کارآفرین موفق در حوزه کشاورزی شهرستان نور است گلخانه همیشک را در فضای ۸ هزار و ۲۴۰ متر احداث کرده است که کار تکثیر و تولید گل در فضای ۴ هزار متری انجام می‌شود. مهندس ابراهیمی در ادامه با بیان اینکه گلخانه یک شغل پر دردسر ولی عاشقانه است گفت: من و همسرم تمام سرمایه خود را در کار احداث این گلخانه گذاشتیم و پشیمان هم نیستیم چون به این شغل علاقمندیم.

این کارآفرین بیان کرد: در حال حاضر در این گلخانه ۱۰ نفر بصورت مستقیم از مردم بومی منطقه مشغول بکار هستند و ۷ تا ۸ نوع گل آپارتمانی معروف در اینجا تولید و تکثیر می‌شود که اگر حمایت های لازم در این زمینه صورت گیرد کل این فضا را به گلخانه اختصاص میدهیم و اینگونه هم تولید را افزایش می‌دهیم و هم می‌توانیم ایجاد اشتغالزایی جدید برای مردم منطقه داشته باشیم.

مهندس ابراهیمی افزود: خوشبختانه در بحث فروش گل مشکلی نداریم و گل های استان های خراسان رضوی،استان مرکزی و محلات،اصفهان،کیش و یزد را تامین میکنیم و آمادگی صادرات گل به خارج از کشور را هم داریم.

این کارآفرین جوان در پایان با ضمن تقدیر از همه مسئولانی که در زمان احداث این پروژه گلخانه ای نقش داشتند بر لزوم توجه ویژه در صنعت کشاورزی و گلخانه‌ای تاکید کرد.

جدیدترین مطالب