افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 18:05
خانه اخبار مازندران طرح هادی ۴۳ روستای بخش بلده نور تهیه شد
طرح هادی ۴۳ روستای بخش بلده نور تهیه شد
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 23 شهریور 1402

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با بیان اینکه برای ۴۳ روستای بخش بلده نور طرح هادی تهیه شد، گفت: طرح هادی ۱۷ روستا نیز عملیاتی شد.

به گزارش خبرنگار مهر احمد توکلی بعد از ظهر پنجشنبه در بازدید از شهر و بخش بلده شهرستان نور به همراه سید محمود حسینی‌پور استاندار مازندران که با مجموعه مدیریت استانی سفر استانی برگزار کردند، اظهار کرد: از ۴۶ روستای بخش بلده شهرستان نور، ۴۵ روستا بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارند.
وی با بیان اینکه برای ۴۳ روستا بخش بلده تاکنون طرح هادی تهیه شد است، افزود: طرح هادی ۱۷ روستا اجرایی شد و طرح هادی ۵ روستا نیز در دست اجرا است.
وی با اشاره به اینکه طرح‌های همه همه روستای بخش بلده تا پایان امسال تعین تکلیف می‌شود، افزود: در صدور سند نیز برای ۱۲ روستا با هزار ۱۲۸ سند انجام شده است و ۳ روستا نیز در دست اقدام است.
سرپرست معاونت عمرانی استاندار مازندران از پرداخت هزار و ۸۷۱ فقره تسهیلات مسکن روستایی به روستاییان بخش بلده تاکنون خبر داد و یادآورشد: پرداخت تسهیلات به ۸۷ واحد نیز در دست اقدام است و بقیه واحدها در مرحله پایان کار قرار دارند.
توکلی با بیان اینکه روکش آسفالت و ساماندهی جاده بلده از دو راه دوآب جاده هراز تا پل زنگوله جاده کندوان که به دستور ریاست محترم جمهور بعنوان جاده ملی لحاظ گردید نیز از اولویت‌های این منطقه است، تصریح کرد: طول این مسیر کاملاً کوهستانی و برف گیر ۱۱۳ کیلومتر است و در حال مطالعه است تا در مصوبات دور دوم سفر رئیس جمهور قرار بگیرد.
وی با اشاره به اینکه اجرای عملیات عمرانی این جاده هم اکنون نیز در حال اجرا است، خاطرنشان کرد: ساماندهی و روکش آسفالت جاده بلده به طول ۱۶ کیلومتر در مناطق پرخطر جهت رفع نواقص، با حدود ۳۰ میلیارد تومان به زودی اجرایی می‌شود.
سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران در باره آسفالت داخل بافت روستاهای بخش بلده گفت: آسفالت داخل بافت هر مناطق که زیرسازی توسط شورای اسلانی و دهیاری انجام بشود، کار آسفالت نیز توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام خواهد گرفت.
توکلی درباره طرح آبرسانی و رفع مشکل آب شرب روستاهای بخش بلده شهرستان نور اظهار کرد: ۱۷ روستای این بخش، در فاز دوم محرومیت زدایی ۱۸ ماهه اجرایی می‌شود که در مرحله عقد قرارداد است و در فاز تکمیلی، مشکل آب شرب همه روستاهای بلده رفع خواهد شد.

جدیدترین مطالب