افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 22:24
خانه اخبار مازندران اجرای مانور سراسری هفته زمین پاک در اکوپارک جنگلی-گردشگری ایزدشهر/ دست بردن در جنگل تقلیل یابد
اجرای مانور سراسری هفته زمین پاک در اکوپارک جنگلی-گردشگری ایزدشهر/ دست بردن در جنگل تقلیل یابد
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 7 اردیبهشت 1402

مانور سراسری هفته زمین پاک به صورت آنلاین و برخط توسط فرماندار شهرستان نور همزمان با ایزدشهر در سایر نقاط شهرستان توسط مدیران شهر و بخش به اجرا درآمد و از اپلیکیشن تیام رونمایی شد

فرماندار شهرستان نور در همایش زمین پاک در اکوپارک جنگلی-گردشگری ایزدشهر با گرامیداشت یاد و نام شهید آیت الله سلیمانی ، اظهار کرد: برگزاری اینگونه همایش ها سبب فرهنگ سازی و اجرای سرفصلهایی برای حفاظت از طبیعت و محیط زیست خواهد شد که در سالیان قبل کمتر به آن پرداخته شده است .
وی افزود: اشتباه ما انسانها این است که خود را مالک زمین می دانیم و با یک برگه تحت عنوان سند به خود اجازه می دهیم هر بلایی را سر زمین بیاوریم و با حقوق مالکانه ، خود را مجاز به ساختن برج های چند کیلومتری و شکافتن زمین دانسته و به طبیعت صدمات جبران ناپذیری وارد می کنیم که شرایط زندگی را روز به روز برای خود سخت تر می نماییم.
احمدتوکلی عنوان کرد: دست بردن در فضای جنگلی و ایجاد تغییرات در آن جهت رفاه باید به حداقل ممکن برسد تا بتوانیم از شرایط طبیعی موجود بیشترین بهره را ببریم نه اینکه برای رفاه ، آسایش و درآمد خود به سمت و سویی برویم که طبیعت را نابود کنیم.
وی گفت: سیلابها،تندبادها و زلزله ها به ما نشان می دهند که طبیعت راه و جایگاه خود را پیدا می کند و همیشه فقط این خود ما هستیم که متحمل ضررهای سنگین به دست خودمان می شویم.
این مسئول خاطرنشان کرد:متاسفانه مساحت جنگلهای ما طی 50 سال اخیر به نصف رسیده و اگر نگوییم جنایت ، قاچاق چوب خیانت بشر به زمین است که در این راستا باید برخورد جدی صورت گرفته و راه برای افرادسودجو بسته شود.
وی با تاکید بر تفکیک زباله از مبدا گفت:زباله تولیدی ما نباید به مرحله ای برسد که نیاز به پردازش داشته باشد بلکه اگر بتوانیم آن را در مبدا تفکیک کنیم بار عظیمی از هزینه ها کاهش می یابد .
فرماندار شهرستان نور تصریح کرد:به مناسبت هفته زمین پاک ، مانور سراسری جمع آوری و پاکسازی پسماندهای رها شده در طبیعت، تمام تفرجگاههای جنگلی ، ساحل، معابر شهری و روستایی و محورهای مواصلاتی به صورت همزمان در شهرستان نور با همکاری فرمانداری ، محیط زیست ،منابع طبیعی ،ادارات زیربط ،سه بخشداری و پنج شهرداری و حدود 180 دهیاری فعال در این حوزه انجام شد.
وی همچنین از رونمایی اپلیکیشن تیام(تفکیک یکپارچه از مبدا) در این همایش خبرداد و بر زمین عاری از زباله و همراهی با کمپین “نریختن زباله در طبیعت” تاکید کرد.

حجت الاسلام رزاقی نیز در این همایش گفت: درختها، جنگل و هوای پاک امروز در دست ما امانت است و هرکسی باید به اندازه توان خود برای حفظ فضای سبز و پاکسازی و نگهداری محیط زیست تلاش کند .
امام جمعه ایزدشهر افزود: متاسفانه هنوز شاهد این هستیم که در اطراف سطل زباله ، زباله ها فراوان اما سطل خالی از زباله است و این در حالیست که در کشورهای پیشرفته از پسماند زباله ، برق تولید می کنند.
این مسئول خاطرنشان کرد:در شهر زیبا و تمیز ایزدشهر سطل زباله به اندازه کافی در نقاط مختلف جانمایی شده است و تنها همت جمعی شهروندان و مسافران را می طلبد که در حفظ این زیبایی و هوای پاک بکوشند تا امانتدار خوبی برای نسل آینده باشیم.

جدیدترین مطالب