افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 11:45
خانه اخبار مازندران نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری در مازندران
نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری در مازندران
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 10 تیر 1403

رئیس ستاد انتخابات مازندران گفت: بنا به اعلام ستاد انتخابات مازندران با پایان یافتن شمارش آرای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این استان، میزان مشارکت ۴۲.۳ درصدی توسط مردم مازندران در روز هشتم تیر ثبت شد

قاسم عزیززاده گرجی اظهار کرد: فرآیند شمارش آرای مردم مازندران در سه هزار و ۲۲۸ صندوق رای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پیش از ظهر امروز پایان یافت و به تایید وزارت کشور رسید که بر اساس آمارها یک میلیون و ۴۳ هزار و ۵۷۰ نفر در مازندران آرای خود را به صندوق‌ها انداختند.

وی افزود: از مجموع آرای ماخوذه انتخابات هشتم تیر در مازندران، آقای سعید جلیلی با ۴۴۸ هزار و ۳۰۸ رای معادل ۴۳ درصد آرای مردم مازندران نامزد برتر منتخب مازندرانی‌ها بود. آقای مسعود پزشکیان نیز با ۴۰۶ هزار و ۴۸۵ رای، ۳۹ درصد کل آرای مازندرانی‌ها را کسب کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران گفت: آقای محمدباقر قالیباف نیز با ۱۳۲ هزار و ۱۵۱ رای (۱۳ درصد آرا) و آقای مصطفی پورمحمدی با ۹ هزار و ۶۲۹ رای (یک درصد آرا) در رتبه‌های بعدی انتخاب مردم این استان قرار گرفتند.

عزیززاده گرجی ضمن قدردانی از همه افرادی که در مازندران پای صندوق‌های رای رفتند و همه عوامل اجرایی، نظارتی و انتظامی که در برگزاری این انتخابات همراهی کردند، گفت: تمهیدات لازم برای برگزاری مرحله دوم انتخابات اندیشیده شده و امیدواریم که روز جمعه این هفته شاهد حضور پرشورتر مردم استان پای صندوق‌های رای باشیم./ایرنا

جدیدترین مطالب