یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ساعت: 18:01
خانه اخبار مازندران پروژه سینما پردیس امید نور، پروژه ای که پس از نزدیک یکسال ، در حد کلنگ‌زنی باقی مانده است
پروژه سینما پردیس امید نور، پروژه ای که پس از نزدیک یکسال ، در حد کلنگ‌زنی باقی مانده است
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 10 نوامبر 2020

با حضور مدیرکل و معاونت هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران ، نماینده نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ، رئیس اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی،  شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر نور و خبرنگاران ، نشستی در خصوص بررسی آخرین وضعیت احداث پردیس سینمایی امید برگزار شد.
عباس زارع در این نشست اظهار کرد : سینما پردیس امید نور به عنوان بیستمین مجتمع سینمایی امید کشور و اولین مجتمع سینمایی استان که از سوی سازمان امور سینمایی به جهت وجود فضای فرهنگی و هنری حاکم و نبود سینما در شهرستان به نور اختصاص یافت در پنجم دی ماه سال ۹۸ کلنگ زنی شد و مقرر شد طی شش ماه این پروژه احداث و به بهره برداری برسد اما به دلیل مشکلاتی همچون انتخاب دیرهنگام پیمانکار ، انجام مناقصات چندباره ، تغییرات قیمت ارز و .. سبب شد که این پروژه تا امروز در حد کلنگ زنی باقی بماند.
وی افزود : برای احداث این پردیس سینمایی با سه سالن و ظرفیت ۳۵۰ نفر، از سوی وزارت ارشاد ۷۰ میلیون تومان، سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ۷۰۰ میلیون تومان ، سازمان  شهرداری های کشور نیز ۵۰۰ میلیون  تومان اختصاص داده شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران ادامه داد : در سطح کشور مقرر شد برای ۸ استان جدا از کمک های قبلی وزارت ارشاد ، تسهیلات ۱۰ میلیارد ریالی با  سود ۴ درصد نیز برای ساخت این سینماها اختصاص یابد اما مهلت ثبت نام برای این تسهیلات روز گذشته تمام شده و اکنون منقضی شده است اما اگر در این جلسه با عزم جدی مسئولان شهرستان به خصوص شهرداری و شورای شهر نور به نتایج خوبی برسیم با اخذ تصمیمات نهایی ، رایزنی هایی برای بهره مندی از این تسهیلات نیز صورت خواهد گرفت.
این مسئول تصریح کرد : روند این پروژه در شهرستان نور خیلی به درازا کشیده شد و حتما باید در این خصوص تعیین تکلیف شود تا  جواب قاطعی برای وزارتخانه داشته باشیم چرا که از معدود استانهایی هستیم که هنوز پروژه آغاز نشده و در حد کلنگ زنی باقی مانده است و اگر پیگیری ها و تلاشهای فرماندار و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور نبود این امتیاز از شهرستان نور سلب و به دیگر شهرستانهای پرجمعیت استان و فاقد سینما همچون  نکا، تنکابن و قائمشهر و یا حتی استانهای دیگر اختصاص می یافت.
زارع خاطرنشان کرد : این پروژه ، یک پروژه مهم در حوزه فرهنگی هر استان و شهرستان محسوب می شود و فرصتی ست که این بار به  شهرستان نور داده شد و امیدواریم با عزم جدی مسئولان شهرستان به سرانجامی مطلوب و تا پایان دولت به بهره برداری برسد.

فرماندار نور: شش پیمانکار برای احداث پردیس سینمایی امید نور انتخاب شده است 

فرماندار شهرستان نور گفت : پروژه پردیس سینمایی امید به دلیل شرایط حاکم بر شهر تاکنون به سرانجامی نرسید و پس از برگزاری جلسات متعدد برای اهدای زمین توسط شهرداری و پس از کلنگ زنی و انتخاب پیمانکار ، متاسفانه پیمانکار علیرغم نوری بودن زیر قول خود زد و پروژه را رها کرد .
وی افزود : پس از درخواست از استانداری مبنی بر ترک تشریفات و موافقت با این خواسته ، اکنون ۶ پیمانکار برای این پروژه معرفی شدند که در روزهای آتی تا پایان آبان ماه با حضور در شهرداری نور، روند اجرایی شدن پروژه پی گرفته خواهد شد.فرزانه : روند تعیین پیمانکار و آغاز پروژه باید سرعت بگیرد

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت : با توجه به  شرایط حاکم در شهر و ناهماهنگی های بوجود آمده پروژه ای که نزدیک به یکسال پیش  کلنگ آن به زمین خورده شد، متوقف مانده ، به همین جهت باید روند تعیین پیمانکار به سرعت صورت بگیرد .
سعید  فرزانه تصریح کرد : یکی از دلایل اهمیت این پروژه ، فرهنگی بودن آن است که هم تسهیلات ارزان و هم اعتبارات دولتی دارد و اگر بزودی احداث ان آغاز نشود ، شهرها و استانهای دیگر نسبت به ان مشتاق هستند و نباید با این کوتاهی ها بگذاریم امتیاز آن از شهرستان ما سلب شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور:
ایجاد پردیس‌های سینمایی یک مزیت برای هر شهر و استانی محسوب می گردد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور با اشاره به اینکه ایجاد پردیس‌های سینمایی یک مزیت برای هر شهر و استانی محسوب می‌شود، افزود: امیدواریم تصمیمات لازم جهت احداث پردیس سینمایی در این جلسه به سرانجام برسد چرا که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پنج ماه پیش قصد بازپس گیری بودجه را از شهرستان نور داشت که با پیگیری های استانی و شهرستانی صورت گرفته ، این بودجه فعلا در شهرستان ما ماندگار شده است و باید در سریعترین زمان ممکن روند احداث پروژه آغاز گردد.
وی همچنین از برگزاری جشنواره موسیقی جوان در کشور به  صورت مجازی خبر داد و گفت : ۲۰۰ اثر در کل کشور ارسال شد که  ۵۶ نفر از استان مازندران منتخب شدند و شهرستان نور توانست با هنرمندی حمیدرضا محمدپور از شهر رویان با  ساز دوتار به رتبه برتر کشوری دست پیدا کند.
در پایان مراسم از این هنرمند برتر کشوری با اهدای لوح تجلیل به عمل آمد


جدیدترین مطالب