افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 12:21
خانه اخبار مازندران پیگیر جدی تخصیص اعتبارات برای تکمیل پروژه‌های بر زمین مانده‌ی چمستان هستیم
پیگیر جدی تخصیص اعتبارات برای تکمیل پروژه‌های بر زمین مانده‌ی چمستان هستیم
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 29 بهمن 1402

بخشدار چمستان در حاشیه همایش دهیاران و شوراهای بخش مرکزی با حضور استاندار مازندران گفت:پیگیر جدی تخصیص اعتبارات برای تکمیل پروژه‌های بر زمین مانده‌ی چمستان هستیم

عکاس و خبرنگار:سیده سعیده حسینی

بخشدار چمستان در حاشیه این همایش به خبرنگار ما گفت: با حضور محمودحسینی پور، استاندار مازندران در شهرستان نور ، مدیران کل ، معاونین و نمایندگان آنها از تمامی روستاهای بخش چمستان بازدید و مشکلات و دغدغه های دهیاران و شوراها احصا شد و همچنین در راستای ارائه راهکار جهت رفع برخی مشکلات خرد میزخدمتی به نمایندگی از استاندار توسط مدیران کل برگزار شد .
وی اضافه کرد: پس از برگزاری میز خدمت ، همایش دهیاران و شوراهای اسلامی با حضور استاندار، 23 مدیرکل، فرماندار و  مدیران شهرستانی در روستای کچلده برگزار و نمایندگان دهیاران دو بخش مرکزی و چمستان به  بیان مشکلات شاخص پرداختند.
قنبرعلی داداش پور تصریح کرد: در ادامه ، امام جمعه چمستان حجت الاسلام موسوی به نظام مشکلات  بخش چمستان پرداخته و استاندار مازندران ضمن پاسخگویی به بخشی از مشکلات و مسائل مطرح شده ، برخی را نیز به مدیران کل حاضر در همایش ارجاع دادند .
بخشدار چمستان یکی از مشکلات مهم بخش چمستان را راههای دسترسی عنوان کرد و افزود: مقرر شد بر اساس ماده 56 و اعتباراتی که از بانکها اخذ خواهد شد ، پل های بخش چمستان که قطعاً در ایام تعطیلات عید نوروز و تابستان سبب ترافیک سنگین خواهد شد ، تعریض خواهد شد و پیگیر این مهم تا حصول نتیجه و  اتمام کار هستیم.
این مسئول در ادامه یکی دیگر از مشکلات مهم چمستان را کمبود آب شرب برخی روستاها و همچنین زیرساخت ضعیف حوزه پست و فوق توزیع برق برشمرد و گفت: بخش چمستان به دلیل قرارگیری در انتهای خط انتقال برق ، مشکلات عدیده ای در زمان پیک مصرف برق دارد و در خاموشی های سال گذشته سه نوبت قطعی را در این بخش شاهد بودیم که در همین راستا درخواست احداث پست فوق توزیع داده شد و هم اکنون زمین آن در منطقه بهدشت از سوی منابع طبیعی در حال تحویل است که خواستار تسریع در انجام این مهم و همچنین راه اندازی پست سیار برق هستیم.
وی در بخش دیگری از این مصاحبه بر توجه ویژه به مدارس تاکید کرد و افزود: خواستار بهسازی، مرمت و یا نوسازی مدارس تخریبی این بخش و همچنین تکمیل پروژه های مدارس در حال احداث که تاکنون بیش از 70 درصد پیشرفت کار داشتند ، می باشیم و پیگیر تخصیص اعتبارات نیز می باشیم.
داداش پور با اشاره به مشکل چندین دهه ی بخش چمستان در خصوص تداخل اراضی منابع طبیعی و کشاورزی گفت: تا به نتیجه رسیدن این مهم با حمایت های استاندار پیگیر خواهیم بود .
این مسئول همچنین خاطرنشان کرد: پیگیر تکمیل اعتبارات و تسریع در روند انجام پروژه ها در نقاط آسیب دیده از سیل اخیر در پاییز امسال هستیم.
وی گفت: پروژه جاده روستای کنسپا در حال اجراست اما نیازمند اعتبارات است ؛ عملیات احداث پل روستای میرنا نیز آغاز شده اما پل روستای علی آباد که به طور کامل در سیل اخیر تخریب شد هنوز آغاز نشده و با تزریق اعتبارات قطعاً شاهد تسریع در روند انجام پروژه های مذکور خواهیم بود و در این راستا استاندار نیز دستوراتی صادر کردند.
داداش پور از اقدامات و پروژه های موثر و خوب حوزه ارتباطات سیار خبر داد و گفت: این پروژه ها در حال اجراست که در سال آینده شاهد راه اندازی آنها خواهیم بود.

جدیدترین مطالب