افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 18:24
خانه اخبار مازندران تجلیل از حافظان و تامین کنندگان آرامش و امنیت قوهای مهاجر در ایزدشهر
تجلیل از حافظان و تامین کنندگان آرامش و امنیت قوهای مهاجر در ایزدشهر
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 17 اسفند 1401

در آئینی با حضور شهردار شهر ایزدشهر, رئیس شورا،رئیس اداره حفاظت محیط زیست و رئیس امور آب شهرستان از حافظان قوهای مهاجر و کشاورزان ایزدشهری تجلیل و قدردانی شد

شهردار ایزدشهر در آئین قدردانی از حافظان قوهای مهاجر و کشاورزانی که به منظور ایجاد امنیت و آرامش برای زمستان گذرانی پرندگان ، سعه صدر به خرج داده و از شخم و شیار زمینهای خود پرهیز نمودند گفت: حضور این پرندگان می تواند در جذب توریست و گردشگر بسیار موثر باشد و این فرهنگ باید نهادینه شود تا شکار را به حداقل برسانیم .
وی افزود: استقبال و میزبانی خوب از این پرندگان می تواند برای سالهای آینده تعداد پرندگان بیشتری را به این منطقه رهسپار نماید .
علی اصغر مسلم پور از شهروندان ایزدشهر به عنوان حافظان قوهای مهاجر فریادکش و تامین غذا و نگهداری آنان و سعه صدر کشاورزان جهت تامین آرامش و امنیت این پرندگان و پرهیز از هرگونه فعالیت در زمینهایشان قدردانی کرد.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان نور نیز در این آئین اظهار کرد: خرسندیم که امروز دغدغه شهروندان در زمینه حفظ محیط زیست افزایش یافته و برای نگهداری،مراقبت و تامین آرامش پرندگانی که 5هزار کیلومتر را  برای زمستان گذرانی به یک مکان امن طی کردند، همکاری و حمایت های موثری همچون تامین غذا و مراقبت های شبانه روزی را از سوی ایشان شاهد بودیم.
وی اضافه کرد: حضور قوها در شالیزارهای ایزدشهر نشان از آن دارد که امنیت برای این پرندگان برقرار است و این مهم مرهون همکاری و حمایت های خوب شهرداری، شورای اسلامی و علی الخصوص شهروندان و کشاورزان بوده است.
عباس بابایی گفت: حرکت خودجوش شهروندان و کشاورزان ایزدشهری در مراقبت از قوهای مهاجر در استان هم نمود خوبی داشته و امیدواریم که سال آینده میزبان تعداد بیشتری از این پرندگان باشیم و با هم افزایی و برنامه ریزی منسجم توریست را تبدیل به اکوتوریست نماییم.

در پایان این آئین از حافظان قوهای مهاجر و کشاورزان با اهدای لوح و هدایایی تجلیل به عمل آمد.
همچنین قابل ذکر است از سوی اداره محیط زیست شهرستان نور از مهندس مسلم‌پور شهردار ایزدشهر به عنوان حامی محیط زیست با اهدای لوح قدردانی گردید.

 

جدیدترین مطالب