شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰ ساعت: 20:41
خانه اجتماعی اخبار مازندران بنیاد علوی ، عامل اصلی توسعه نیافتگی شهر رویان/جوانان در مازندران غنی از موهبت طبیعی نباید دغدغه بیکاری داشته باشند
بنیاد علوی ، عامل اصلی توسعه نیافتگی شهر رویان/جوانان در مازندران غنی از موهبت طبیعی نباید دغدغه بیکاری داشته باشند
مجموعه: 
اجتماعی اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 1 می 2020

رئیس شورای اسلامی شهرستان نور در این نشست با اشاره به برخی از مشکلات عمده شهرستان گفت : موضوع بنیاد علوی در شهر رویان، یکی از عوامل اصلی توسعه نیافتگی این شهر محسوب می شود.
وی افزود:به علت نامشخص بودن سند مالکیت زمینهای مردم ، نوعی سکون و انفعال در وضعیت شهر ایجاد شده و این مشکل، اهالی را در انجام بسیاری از امور نظیر گرفتن سند زمین و ساخت و سازهای مسکن با مشکل جدی مواجه کرده است.
فرنام فخاری در ادامه تصریح کرد: مشکل اوقافی بودن بسیاری از مناطق شهرستان نور از جمله در ایزدشهر و شهرک صنعتی چمستان علیرغم پیگیری ها و برگزاری جلسات متعدد ، منتج به نتیجه نشد.
این مسئول ادامه داد:فاضلاب شهرک صنعتی چمستان نیز از مشکلات دیرینه این شهرک است که اهالی آن منطقه را  آزار می دهد و این موضوع نیز هنوز از سوی استان ساماندهی نشده است.

فخاری همچنین با اشاره به موضوع پسماند در این شهرستان خاطرنشان کرد: برای رفع این مشکل ، جلسات متعددی با سرمایه گذاران انجام شد و در روز آینده در جلسه ای با سرمایه گذار پس از رسیدن به نتیجه قطعی ، می توانیم به رفع این معضل امیدوار باشیم.
رئیس شورای شهرستان نور گفت : محیط زیست بدون در نظر گرفتن منافع مردم در خصوص برداشت از رودخانه در بلده ، طبق ماده ۱۱ با درخواست ما مبنی بر برداشت مخالفت کرده و همین امر موجب بروز سیلاب و وارد آمدن خساراتی به مردم نیز شد که خواهان بررسی و رفع این مشکل هستیم.
این مسئول در ادامه با اشاره به طرح فاضلاب شهری و اجرایی نشدن آن تصریح کرد: به دلیل  بالابودن سطح آب در شهرستان نیازمند یک اعتبار خوب برای ساماندهی این معضل هستیم . وی افزود: از طرح بازافرینی شهری نیز تاکنون بهره نبردیم.
رئیس کمیسیون گردشگری شورای عالی استان مازندران اظهار کرد:پذیرفتنی نیست که در استان مازندران با وجود مواهب طبیعی و خدادادی همچون کوه ،جنگل و دریا جوانان دغدغه بیکاری داشته باشند چرا اگر هیچ کلنگی در این استان به زمین نخورد و هیچ بودجه و اعتباری نیز تخصیص نیابد ، آنقدر موهبت طبیعی در این استان وجود دارد که با برنامه ریزی درست می تواند ما را تامین و در توسعه صنعت گردشگری معضل بیکاری جوانان ما حل شود.

 

جدیدترین مطالب