مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 23 می 2020

فرماندار شهرستان نور در نخستین جلسه شورای اداری در سال ۹۹با اشاره به نامگذاری سال از سوی رهبر انقلاب با عنوان” جهش تولید” اظهار کرد:برای جهش اقتصادی نیاز به عقلانیت و فهم متقن علمی و عملی از سوی همه است و هر دستگاهی به سهم خود در این جهش تاثیرگذار است که این مهم در فضای شهرستان نور مهیا می باشد.
وی افزود: ما در این شهرستان فضای متراکم احساسی بی عمل نداریم و این عقلانیت با انتخاب خوب نماینده مجلس از سوی مردم شهرستان استمرار پیدا کرد
علی شادمان گفت:بیش از دو سال با دکتر اسماعیلی به عنوان نماینده مردم نور و محموداباد در مجلس شورای اسلامی تعامل بی دغدغه و بی حاشیه ای داشتیم و امیدوارم تا هر زمان در مسئولیت هستیم ، در کار برای خلق خدا شرمنده نباشیم
فرماندار نور خاطرنشان کرد: جهش اقتصادی زمانی اتفاق می افتد که برنامه ریزی و استفاده از امکانات سیستم‌وار در کنار هم ، کار را پیش ببرد چرا که جهش به معنای ۱۰ درصد رشد نیست بلکه اگر کار من و شمای مسئول بلنگد و یا کار مردم بواسطه ما بلنگد جهش تحقق پیدا نخواهد کرد
شادمان از کمک ۳۰ میلیارد ریالی خیرین در ایام شیوع ویروس کرونا خبر داد و اضافه کرد: در ۲ هفته اخیر بیمار بستری کرونایی در بیمارستان نور نداشته‌ایم.

نماینده منتخب مردم شهرستانهای نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این  جلسه  طی سخنانی گفت:تدابیر رهبری به عنوان دیده بان خداوند در زمین ، ستودنی ست  و ماهم  به عنوان  مسئولان  و نمایندگان  مردم باید اقتصاد خانوار را  تقویت و درآمد آنان را  افزایش دهیم و برای این کار نیازمند برنامه ریزی دقیق هستیم تا  تاثیر آن را  روی سفره مردم ببینیم .
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به یکی از بندهای سوگندنامه مجلس با عنوان” نگهبان دستاوردهای انقلاب باشیم ”  گفت:نظام  جمهوری اسلامی یکی از دستاوردهای انقلاب است و این  نظام شامل دو اصل  ولایت فقیه و مردم است .
ولی الله فرزانه  تصریح کرد:ما در عین  مشکلات اقتصادی ، تنه به تنه یک قدرت  بزرگ مثل آمریکا می زنیم که این مسئله  خود یک  رهبری هوشمندانه می خواهد و تمام  سفارشهای امام راحل نیز بر جلب نظر مردم  بود.
این مسئول در ادامه خاطرنشان کرد : قانون گذاری  و وظیفه نظارتی دو کارکرد یک نماینده مجلس است که باید با انتخاب مدیران کارآمد ، این وظیفه نظازتی را  درست انجام دهیم.
نماینده منتخب مردم  شهرستانهای نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ملاک ارزیابی ما برای انتخاب مدیر کارآمد ، خدمت به مردم است که به راحتی می توان با تحقیق میدانی میزان رضایت از یک مدیر را در بین  مردم سنجید .
فرزانه گفت: خارجی ها  نظام جمهوری اسلامی را  ناکارآمد می دانند  چرا که این نظام اداری از قبل از انقلاب به ما رسیده و جنگ، خلق گروهک ها  و فشارهای خارجیها نگذاشت تا نظام اداری را  به نفع مردم تغییر دهیم.
وی تصریح کرد: قطعا یکی از پیگیری های جدی من در مجلس تغییر نظام اداری به نفع مردم و انقلاب خواهد بود که البته ممکن است کمی زمان ببرد  و راه میانبر آن است که  مدیران  لایق، شایسته و جهادگر را انتخاب کنیم که دلسوز مردم  باشد .

امام جمعه نور نیز در سخنانی اظهار کرد: ماه  رمضان ، ماه تمرین مالکیت نفس است و مهمترین مسئله و تمرین برای ما مدیران و مسئولان ، راستگویی، ادای امانت و عدالت محوری ست ؛ و تمرین عدالتخواهی ، زیربنای یک جامعه انسانی و الهی می باشد.
وی افزود:مسئولیت  یک امانت است که در نامه پنجم نهج البلاغه آمده ؛ مسئولیت نه صرفا برای آن است که  آب و نان  بیاورد  بلکه  این  امانت به دست ما سپرده شده  که بتوانیم  ماموریت خود را به نحو احسن انجام دهیم.
حجت الاسلام احمدی در خصوص ویژگی های کسی که باید امانت مسئولیت را بپذیرد گفت : خداترس، بابصیرت و آگاهی ، کاربلد ، متخصص،موقعیت  شناس بوده تانیازها و آسیب ها را شناسایی و کارها را  اولویت  بندی کند و همچنین مردم دار بوده ، عشق خدمت به مردم داشته باشد ، هم سطح با مردم زندگی کند و حافظ بیت المال نیز باشد.
این مسئول در ادامه  تصریح کرد: در سالهای اخیر با جنگ اقتصادی مواجه هستیم و امسال  نیز از سوی رهبر معظم انقلاب سال  جهش تولید نامگذاری شده و باید تلاش کنیم تا تولید شکوفا شود و محصولش را سر سفره مردم ببینیم .
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وظیفه مجلس و نماینده مجلس مبنی بر قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون گفت: نماینده مجلس با راستگویی، ادای امانت و عدالت  طلبی باید در جایگاه تقنینی خود که نماد و نمایش دموکراسی در کشور ماست ، پهلوانانه نظر دهد تا بتواند  بهترین  قوانین را برای پیشرفت  جامعه تدوین کند و در جایگاه نظارت نیز با کمک مدیران  کارآمد به این  وظیفه عمل نماید چرا که معمولا شاهدیم نمایندگان درچینش مدیران دخیل اند و اگر بخواهیم شهرستان از نظر جهش اقتصادی در زمینه تولید،گردشگری،کشاورزی و صنعت در مسیر پیشرفت  قرار بگیرد نیاز به مدیران کارآمد  داریم.

حجت الاسلام  احمدی با تبریک هفته ارتباطات و روابط عمومی به  مسئولان روابط عمومی ادارات  که کارشان نزدیک به کار خبرنگاران است  گفت : همه مدیران  باید  پاسخگوی مطالبات خبرنگاران و اصحاب رسانه باشند و  خبرنگار نیز در انعکاس اخبار با در نظر گرفتن جایگاه خبرنگاری و  تقوا ، صدق و کذب اخبار را درک و سپس انعکاس و انتشار دهد؛ اما گاهی شاهدیم که با وجود انعکاس واقعیت یک خبر از سوی خبرنگاران، مدیران با  وضع  بد و نادرستی با خبرنگار برخورد می کنند  و یا گاهی مصاحبه کننده فقط به دلیل اینکه واقعیت ها را گفته، مورد تعقیب قرار گرفته و با وی برخورد می شود و جایگاه وی تنزل داده می شود!
امام جمعه نور تصریح کرد : من تعجب می کنم از یکی از مدیران  شهرستان که آنقدر پختگی ندارد که در برابر انتقاد درست یک خبرنگار به وی جسارت کرده و از الفاظ تند استفاده می کند و این نشان می دهد که  برای برخی مدیران لباس مدیریت گشاد است و باید اول در جایگاههای کوچکتر مدیریت کنند تا حداقل ادبیات گفتاری شان درست  شود بعد در جایگاههای بالاتر حضور پیدا کنند.

وی با  تبریک انتخاب مهندس ولی الله فرزانه به عنوان نماینده منتخب مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی و با  قدردانی از زحمات شبانه روزی چهارساله دکتر اسماعیلی  خاطرنشان کرد:اقای اسماعیلی  از سعه صدر بالایی برخوردار بود که هیچگاه او را عصبانی ندیدیم و همیشه  با ادب و احترام با مردم برخورد  می کرد؛ همچنین در این  ۴ سال  با تلاشهای ایشان در کنار فرماندار و دیگر مدیران شهرستان شاهد راه اندازی ، اتمام و افتتاح پروژه های نیمه کاره ای بودیم که سالها بر زمین  مانده بود همچون پروژه ورزشگاه و کمربندی و …

در پایان این جلسه نیز پس از ارائه عملکردهای چهارساله از سوی نماینده سابق نور و محموداباد در مجلس شورای اسلامی ؛ از سوی فرمانداری و مدیران شهرستان نور با اهدای هدایایی از زحمات و تلاشهای ۴ ساله دکتر علی اسماعیلی تقدیر و تجلیل به عمل امد.

جدیدترین مطالب