خانه اخبار مازندران فرهنگی هنری از هنرمند برجسته موسیقی غرب مازندران استاد علی دیوسالار تجلیل شد
از هنرمند برجسته موسیقی غرب مازندران استاد علی دیوسالار تجلیل شد
مجموعه: 
اخبار مازندران فرهنگی هنری
تاریخ انتشار: 17 ژوئن 2020

شهردار شهر رویان در این آئین ضمن خوشامد گویی به اساتید برجسته موسیقی مازندران، استاد محمدرضا اسحاقی، استاد نورالله علیزاده ، استاد محسنی راد سازنده دوتار و خواننده و گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم غضنفر بالی لاشک و عبدالصاحب دیوسالار ؛ در سخنانی اظهار کرد: بهانه ی گردهمایی امروز ، قدردانی از تلاشهای اسطوره موسیقی غرب مازندران استاد علی دیوسالار، استادی که چندین نسل با عاشقنه های او عاشقی کردند و با عارفانه هایش دل را  به نوای ملکوت پیوند زدند می باشد؛ استادی که با لالایی های مادرانه ی غرب مازندرانش، کودکان این سرزمین در آغوش مادرانشان آسوده خفته اند و با نشاخونش خود یادآور کار ، تلاش و زحمت زنان و مردان این سرزمین کهن بود و سلام صحرایی اش یاداور دلیرمردی ها و جوانمردی های مردم نجیب و سلحشور و غیور سرزمین کجور و نور بوده است.


مهندس جعفر حسین زاده در ادامه گفت:شهرداری و شورای اسلامی شهر رویان و اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور پاسداشت بزرگان این سرزمین را جزو وظایف ذاتی و فرهنگی خود می داند و بر همین اساس به محض پیشنهاد آقای فلاح به اعضای شورای شهر مبنی بر برگزاری این برنامه و تجلیل از این استاد برجسته، با جان و دل هرگونه پشتیبانی از چنین برنامه هایی را پذیرفته تا این افتخار برای همیشه در تاریخ رویان و منطقه ماندگار گردد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور نیز گفت : از یکماه گذشته ، با همکاری خوب شهرداری و شورای اسلامی شهر رویان و حمایت مجموعه آموزشی آرمان ایزدشهر برنامه ای با هدف تجلیل از استاد علی دیوسالار تدارک دیده شد چرا که شهرستان نور فقط در زمینه موسیقی پاپ و محلی افتخار کسب نکرده بلکه هنرمندان بسیار زیادی در تمام زمینه ها به هنر استان مازندران و کشور معرفی نموده است.
وی افزود:تئاتر شهرستان نور در چند سال اخیر اوج گرفته  و هنرمندان عرصه نمایش ما روز به روز به تعدادشان افزوده می شود.
داوود فلاح خاطرنشان کرد: هدف فعالیتها و تلاشهای ما بر این است تا جوانانی را  بسازیم و پرورش دهیم که یک روز”علی دیوسالار بشوند که برای این هدف باید همنوایی و در کنار هم بودن مان  بیشتر شود.


این مسئول در ادامه  تصریح کرد :با همراهی شورای مشورتی موسیقی شهرستان و با حضور استاد دیوسالار، کمیته موسیقی بومی و محلی را تشکیل خواهیم داد تا این  فضا را گسترش دهیم.
رئیس اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور اضافه کرد:ما شهرستانی هستیم که در کشور حرف برای گفتن  داریم و در آینده ای نه چندان دور خبرهای خوشی از عرصه فرهنگ و هنر شهرستان خواهیم  شنید.
فلاح در پایان گفت : به عنوان  یک نوری از هنر، فرهنگ، سیاست ، اقتصاد شهرم در هر لباسی که باشم چه  مدیر ، معلم و یا رسانه ، دفاع خواهم کرد.

اجرای موسیقی زنده بومی محلی و خاطره انگیز طبری توسط استاد محمدرضا اسحاقی ، استادعلی دیوسالار و استاد علیزاده را می توان از دیگر برنامه های اجرا شده در این همایش عنوان کرد که با  تشویق و تحسین گرم حاضرین روبرو شد.
در پایان مراسم از این استاد برجسته موسیقی غرب مازندران و دیگر اساتید حاضر در همایش و شاگرد استاد دیوسالار آقای سپهر علیزاده با اهدای هدایایی تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

 

جدیدترین مطالب