افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 1:24
خانه اخبار مازندران کلنگ خانه کشتی چمستان در هفته دولت به زمین زده شد
کلنگ خانه کشتی چمستان در هفته دولت به زمین زده شد
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 8 شهریور 1402

کلنگ خانه کشتی چمستان پس از سالها پیگیری در ششمین روز هفته دولت با حضور شایگان رئیس هیئت کشتی استان مازندران، فرزانه نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی، پولادی فرماندار شهرستان نور، شهردار ، اعضای شورای شهر و بخشدار چمستان و دیگر مدیران دستگاهها و اعضای کمیته کشتی سنتی لوچو و ورزشکاران منطقه به زمین زده شد.

خبرنگار و عکاس: سیده سعیده حسینی

فرماندار شهرستان نور با قدردانی و تحسین مدیریت آقای شایگان در هیئت کشتی استان مازندران گفت : اقای شایگان با در دست گرفتن سکان کشتی مازندران سبب ایجاد تحولات شگرفی شدند که آن شانیت مورد انتظار و شایسته را  به این رشته در استان بازگرداندند.
وی اضافه کرد : با همت جوانان و مردم خوب  چمستان این خانه ظرف کمتر از شش ماه ساخته خواهد شد.
وی از اداره ورزش و جوانان شهرستان خواستار مطالبه گری بودجه های وزارت ورزش و جوانان شد  و در ادامه تاکید کرد هم در حوزه ورزش و هم توسعه و تربیت جوانان باید قدم برداریم.
پولادی گفت: استعدادهای خوبی در بخش چمستان داریم که بدون هیچ امکاناتی در تیم ملی قهرمان شدند و اگر بستر اماده بود قطعا خروجی های بیشتر و عالی تری در تمام میادین شاهد بودیم چرا که ژنتیک فرزندان این خطه مستعد کشتی است و با استقرار امکانات می توان از چمستان، جویبار دیگری ساخت

 

ولی الله فرزانه نیز با  قدردانی از شهرداری و شورای شهر چمستان جهت اراده ای که برای در اختیار قرار دادن زمین به خانه کشتی به خرج دادند اظهار کرد :از محل رسالت های اجتماعی وزارت نفت 2 و نیم میلیارد تومان وعده داده شد که تا پایان شهریور تخصیص یابد و در این خصوص پیگیر هستیم
وی تاکید کرد: پروژه ها باید فازبندی و بر اساس اولویت اجرایی شوند .
نماینده مردم نور و محمودآباد در خانه ملت گفت:جوانان کشور ما به دو مقوله هنر و ورزش روی آوردند که باید در تقویت هویت و تربیت ایرانی و اسلامی شان بکوشیم.

امید شایگان در حاشیه این آئین در مصاحبه با خبرنگاران گفت:  این زمین هزار متری برای احداث خانه کشتی از سوی شهرداری و شورای شهر چمستان واگذار شده است.
وی گفت: خانه کشتی چمستان 1100 متر بنا دارد که شامل سه تشک کشتی ، رختکن، دوش، سالن بدنسازی، دفتر هیئت و اتاق سرایدار می باشد.
رئیس هیئت کشتی استان مازندران با اشاره به برگزاری برنامه گلریزان گفت: حدود 7 میلیارد تومان در آن مراسم هدیه شد و این خانه تا مدت کمتر از 8 ماه به بهره برداری خواهد رسید.
این مسئول در ادامه یادآور شد :خانه های کشتی غرب مازندران اغلب شامل دو تشک هستند اما این خانه دارای سه تشک می باشد که از این حیث بزرگترین خانه کشتی غرب مازندران خواهد بود.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نور با قدردانی از شهرداری و اعضای شورای شهر چمستان جهت اهدای زمین به خانه کشتی و مشارکت خانواده مرحوم نیما خطیبی در ساخت خانه کشتی گفت: بیش از 60 درصد از قهرمانان ما از بخش چمستان هستند و اخیرا نیز قهرمانان زیادی در میادین آسیایی  و جهانی با کمترین بضاعت و امکانات رفتند و افتخار آفریدند
وی گفت:زیرساخت قطعا در حوزه ورزش قهرمانی تاثیرگذار است اما جوانان ما بدون داشتن یک سالن کشتی چندین قهرمانی در رده جوانان و نوجوانان کسب کردند اما هنوز در رده بزرگسالان نتوانستیم مدال جهانی کسب کنیم که ان شاءالله بزودی محقق خواهد شد.

شهردار چمستان نیز در مصاحبه با خبرنگاران گفت : با پیگیری های فراوان طی سالیان متمادی و با توجه به ظرفیت منطقه و ورزشکاران ، زمینی به وسعت بیش از 900 متر برای احداث خانه کشتی از سوی شهرداری و شورای شهر اختصاص داده شد که 1100 متر بنای سالن و دارای سه تشک، سالن بدنسازی، سونا، سرایداری و  دفتر هیات کشتی می باشد.
وی اضافه کرد: با حمایت خیرین ، خانواده شهدا و مسئولین مراسم گلریزانی در ماههای اخیر برگزار شد و خانواده مرحوم نیما خطیبی نیز بخش قابل توجهی از هزینه ساخت این خانه را تقبل نمودند که ان شاءالله پس از پایان کار در ماههای آینده به ورزشکاران و مردم منطقه اهدا می گردد.
اسحق تونی با تاکید بر تفاهمنامه ای که با هیات کشتی امضا شد گفت: خانه کشتی شهر چمستان تا ابد متعلق به همین مکان و برای همین کاربری می باشد و به هیچ عنوان حق تغییر در هیچ سالی برای کاربری آن وجود ندارد و در صورت پایبندی خانواده خطیبی به مفاد تفاهمناممه این خانه به نام مرحوم نیما خطیبی نامگذاری می گردد.

 

جدیدترین مطالب